HANI RASHID (Asymptote Architecture/USA) we Wrocławiu

10 / 10 / 2016
data wydarzenia
10 October 2016
Przyszłość dzisiaj - wykład HANI RASHID (Asymptote Architecture/USA)

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Architektów Polskich O/Wrocław, organizator całorocznego cyklu DUŻE A_PRZESTRZEŃ DLA PIĘKNA: NATURA-SPOŁECZNOŚĆ-ARCHITEKTURA, zaprasza na najbliższy wykład "Przyszłość dzisiaj", który wygłosi HANI RASHID (Asymptote Architecture/USA).

 
O naszym gościu:
Hani Rashid wraz z Lise Anne Couture jest współzałożycielem nowojorskiego biura Asymptote Architecture. Jego najważniejsze projekty obejmują: nowe Muzeum Ermitażu, Oddział Sztuki Współczesnej w Moskwie, wieże mieszkalne w Moskwie i Miami, Yas Viceroy Marina Hotel w Abu Dhabi, centralę banku ING w Ghent i ARC multimedialny budynek wystawienniczy w Daegu. Wykłada też na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Architektury w Kopenhadze; w SCI-Arc, Instytucie Berlage w Amsterdamie oraz na ETH w Zurychu. Przez ponad dziesięć lat był profesorem nadzwyczajnym Wydziału Architektury w Columbia GSAPP, a obecnie jest dyrektorem Graduate Design Studio na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu.

www.asymptote.net

Wykład odbędzie się 10 października (poniedziałek) o godz. 18.00, w sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1).

Kuratorzy panelu: arch. Anna Grajper i arch. Sebastian Dobiesz (pracownia LAX).

Zainteresowanych skorzystaniem ze słuchawek z symultanicznym tłumaczeniem wykładu na język polski prosimy o kontakt mailowy na adres: wroclaw@sarp.org.pl.
Zapisy na słuchawki przyjmujemy do 7 października.

Zapraszamy też do obejrzenia bardzo ciekawej wystawy plenerowej na ul. Oławskiej (na wysokości budynku SARP) prezentującej projekty pracowni Asymptote Architecture. Wystawę będzie można oglądać od 30.09.2016 r do 31.10.2016
Więcej o wydarzeniu:
https://www.facebook.com/duzeA/
oraz
http://wroclaw.sarp.org.pl/pl/duze_a/

Edycja specjalna projektu DUŻE A jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

18/09
2016

Pogrzeb architekta Adama Wycichowskiego

W dniu 18 września 2016 r. w Nyköping pod Sztokholmem zmarł architekt Adam Wycichowski, absolwent Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej (1975), człnek szczecińskiego oddziału SARP.
12/10
2016

25. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego

Związek Polskich Artystów Plastyków okręg Szczeciński zaprasza na 25. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego