Konkurs PUM - Werdykt Sądu Konkursowego

16 / 03 / 2020

KONKURS NA OPRACOWANIE KONCEPCJI URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNEJ BUDOWY BUDYNKU KLINICZNO-DYDAKTYCZNO-BADAWCZEGO POMORSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W SZCZECINIE WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ I ZAGOSPODAROWANIEM TERENU PRZY UL. UNII LUBELSKIEJ W SZCZECINIE.

Werdykt Sądu Konkursowego oraz Zdanie odrębne do Werdyktu w załączniku obok oraz w treści poniżej.

 

Werdykt Sądu Konkursowego

  1. I Nagroda - Dedeco Sp. z o.o. ze Szczecina
  2. II Nagroda - OPEN ARCHITEKCI Sp. z o.o. z Warszawy
  3. III Nagroda - konsorcjum INDUSTRIA PROJECT Sp. z o.o. oraz Heinle, Wischer und PartnerArchitekci Sp. z o.o. z Gdańska
  4. Wyróżnienie - 22ARCHITEKCI Sp. z o.o. z Warszawy
  5. Wyróżnienie Honorowe - Zespół Projektowo-Inwestycyjny Kontrapunkt; V-projekt Aleksander Mirek

 

Stanowisko Sądu Konkursowego

Sąd Konkursowy pragnie wyrazić wielkie uznanie i podziękowanie wszystkim autorom prac złożonych w konkursie za wysoki poziom opracowań. Umożliwiło to Członkom Sądu rzeczową dyskusję, porównywanie i w ostateczności wybór pracy zwycięskiej, w tak trudnej i specyficznej lokalizacji.

Sąd Konkursowy przyznając I-szą nagrodę, wyraża przekonanie, że pomimo niejednomyślnego werdyktu, podjętego w efekcie gorącej dyskusji, Zamawiającemu uda się wraz z autorem zwycięskiego opracowania, doprowadzić do realizacji zamierzenia, które będzie w stanie wzbogacić istniejące tak heterogeniczne otoczenie.

Wyrażamy przekonanie, że wyborem pracy zwycięskiej w konkursie, Sąd Konkursowy proces ten zainicjował i jest naturalnym, że życzeniem jego Członków jest, aby powyżej opisanym sukcesem się on zakończył.

 

Przewodniczący Sądu Konkursowego
Stefan Jan Scholz


 

ZDANIE ODRĘBNE DO WERDYKTU SĄDU KONKURSOWEGO

Wyrażam zdanie odrębne w stosunku do werdyktu Sądu Konkursowego „Konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej budowy budynku kliniczno-dydaktyczno-badawczego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie“, albowiem jako ustalony w trybie zgodnego z regulaminem głosowania, ustanawiając jako zwycięską w konkursie pracę nr 327451, wyeliminował on z możliwości ubiegania się o I Nagrodę prace nr 915642 oraz nr 819672 z pominięciem opinii profesjonalistów–architektów Członków Sądu Konkursowego.

 

mgr inż. arch. Jacek Lenart
Sędzia Referent, Członek Sądu Konkursowego


 

9/03
2020

SPOTKANIE Z MISTRZAMI

Zaprasza na SPOTKANIE Z MISTRZAMI. Naszymi Gośćmi będą Jerzy Gurawski i Stefan Scholz. Spotkanie odbędzie się w środę 11 marca o godzinie 18.00 w siedzibie SARP O/ Szczecin przy ul. Mariackiej 10.