SPOTKANIE Z MISTRZAMI

9 / 03 / 2020
data wydarzenia
11 March 2020

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Szczecin zaprasza na SPOTKANIE Z MISTRZAMI. Naszymi Gośćmi będą Jerzy Gurawski i Stefan Scholz. Wydarzenie jest pierwszym, które otwiera cykl rozmów z najwybitniejszymi twórcami architektury organizowanym przez szczeciński Odział SARP.
Spotkanie odbędzie się w środę 11 marca o godzinie 18.00 w siedzibie SARP O/ Szczecin przy ul. Mariackiej 10.
WSTĘP WOLNY

Kim są nasi znakomici Goście?

Jerzy Gurawski - architekt, projektant przestrzeni, scenograf, wykładowca, Laureat Honorowej Nagrody SARP z 2007. Jedna z najwybitniejszych osobowości współczesnej polskiej architektury. W latach 60. tworzył scenografię w eksperymentalnym teatrze Jerzego Grotowskiego. W latach 1968÷1988 pracując wspólnie z Marianem Fikusem był zwycięzcą wielu konkursów architektonicznych. Od 1989 prowadzi w Poznaniu pracownię ARPA. Architektura Gurawskiego jest harmonijna, zintegrowana z otoczeniem, prosta i ponadczasowa. Do jego najważniejszych projektów i realizacji zaliczyć można Kampus Uniwersytecki na Morasku w Poznaniu, zespół apartamentowo - hotelowy Wstęga Warty (2000), rozbudowę Akademii Muzycznej i Aulę Nova w Poznaniu (2006) oraz budynek dydaktyczny Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (2012).

Stefan Scholz - wybitny berliński architekt polskiego pochodzenia, wykładowca akademicki, współprojektant m. in. Konzerthaus we Freiburgu. Swoją przygodę z architekturą rozpoczął na Politechnice Krakowskiej. Staż odbył w biurze architektonicznym L. Martinoia w Mediolanie, studia ukończył w Berlinie. Od 1970 roku działa jako niezależny architekt. Laureat wielu nagród architektonicznych m.in. nagrody architektonicznej Bund Deutscher Architekten za rozbudowę Liceum im. Alberta Einsteina w 1992 roku. W 2005 roku otrzymał medal Bene Merentibus przyznawany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich osobom szczególnie zasłużonym dla szeroko pojętej architektury polskiej, a w roku 2010 wpis do Złotej Księgi Politechniki Krakowskiej.

Środowe Spotkanie z Mistrzami to rzadka okazja do swobodnej dyskusji z arcyciekawymi osobowościami, bezsprzecznymi tuzami architektury, cieszącymi się estymą nie tylko w środowisku architektonicznym.

Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli Ich ugościć. Już dziś zarezerwujcie sobie środowy wieczór, zapraszamy!

17/02
2020

POGRZEB ARCHITEKTA FRANCISZKA STANISŁAWA RACIBORSKIEGO

Z głębokim żalem zawiadamia o śmierci kolegi, architekta i urbanisty Franciszka Stanisława Raciborskiego.
16/03
2020

Konkurs PUM - Werdykt Sądu Konkursowego

Werdykt Sądu Konkursowego oraz Zdanie odrębne do Werdyktu