Wyniki XXVI edycji KONKURSU POLSKI CEMENT W ARCHITEKTURZE’2022

13 / 12 / 2022
W dniu 2 grudnia 2022 odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich i @Stowarzyszenie Producentów Cementu
PIERWSZA NAGRODA:
Obiekt: DOM W GRZEPNICY
PRACOWNIA:
AUTORZY:
arch. Karol Nieradka, arch. Michał Jaroszewicz
WYKONAWCA: thomas praefab Międzyrzecz Sp. z o.o.
INWESTOR:
prywatny
"Główna nagroda została przyznana za konsekwentne zastosowanie prefabrykowanych elementów jako elementów zarówno konstrukcyjnych jak i nadających jednoznaczny wyraz architektoniczny domu w Grzepnicy. Zastosowanie tej technologii wydaje się innowacyjne w aspekcie budownictwa jednorodzinnego; pozwala na zastosowanie mniejszej ilości materiałów wykończeniowych, zmniejsza uciążliwość budowy dla otoczenia oraz zapewnia duża kontrolę projektanta nad efektem końcowym. Z drugiej strony wymaga niezwykle starannie i uważnie przygotowanego projektu, który zapewni budynkowi indywidualny, wpisany w miejscowy kontekst charakter.
Dom w Grzepnicy dzięki rozbiciu na mniejsze bryły, zachowuje skalę niewielkiej siedliskowej zabudowy. Ciemne powściągliwe wykończenie elewacji a także dobór gatunkowy roślin wprowadzonych w bezpośrednim sąsiedztwie domu pozwoliły na wtopienie obiektu w najbliższe otoczenie."
Gratulujemy!
Wyniki XXVI edycji konkursu:

 

13/12
2022

KONKURS SARP nr 1030 - UNIEWAŻNIENIE

Informacja o unieważnieniu Konkursu
13/12
2022

Świąteczny Zalew Architektury

Świąteczny Zalew Architektury 15.XII.2022 (czwartek) godz. 19.00